سه شنبه،08 مهر 1399 English

روابط عمومي

Lorestan
University of Medical Sciences

 
   
  • نشست هم انديشي دكتر نيكبخت رئيس دانشگاه علوم پزشكي لرستان با حضور حضرت آيت الله مبلغي نماينده مجلس خبرگان رهبري
   كد خبر: 19707
   تاريخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
   تعداد بازديد: 176

   نشست هم انديشي دكتر نيكبخت رئيس دانشگاه علوم پزشكي لرستان با حضور حضرت آيت الله مبلغي نماينده مجلس خبرگان رهبري


   در اين  نشست هم انديشي حضرت آيت الله مبلغي نماينده مجلس خبرگان رهبري با حضور در حوزه رياست دانشگاه علوم پزشكي لرستان با تقدير از تلاش هاي مجاهدانه كادر  بهداشت و درمان دانشگاه  اظهار داشت:هدف از حضورم در دانشگاه علوم پزشكي لرستان تقدير از تلاش هاي اساسي و زبانزد كادر پزشكي و درمان دانشگاه علوم پزشكي لرستان است كه بصورت بي وقفه و شبانه روزي با ويروس منحوس كرونا مبارزه كرده اند كه خداوند تلاشهاي شما را مي بيند و اجر عظيم شما پزشكان و پرستاران و همه كادر درماني بهداشتي نزد خداوند محفوظ است .

   نماينده مجلس خبرگان رهبري در استان لرستان با تشريح  اهميت راهبردي هيات انديشه ورز در دانشگاه علوم پزشكي لرستان افزود :هيات هاي  انديشه ورز با فعاليت علمي در حوزه  هاي مختلف مي توانند با نگاه علمي خود و دسته بندي پيشنهادات و ارائه آن به مسئولان ذيربط كشور ، موثر و مفيد عمل كنند .

   وي خطاب به هيات انديشه ورز دانشگاه علوم پزشكي لرستان گفت :بحث هاي ما در هيات هاي انديشه ورز بايد علمي و آبشخور اين بحث ها همواره با نگاه تخصصي و ديدگاه بين رشته اي باشد و پيشنهادات هيات هاي انديشه ورز نيز بايد با ادبيات رسايي ،عرضه شود .

   آيت الله مبلغي در  ادامه سخنانش خاطر نشان كرد :

   حركت هيات هاي انديشه ورز در بخش كشاورزي و هنر نيز در استان لرستان آغاز شده است و امروز نيز خوشحاليم در دانشگاه علوم پزشكي بستر هاي مناسب آن فراهم شده است تا بتوانيم با رويكرد راهبردي و كاربردي به  راهبردها و كاربردها توجه وافري داشته باشيم .

   عضو مجلس خبرگان رهبري در استان لرستان در ادامه  به صراحت گفت :رهبر معظم انقلاب مد ظله العالي بر ايجاد هيات هاي انديشه ورز در دانشگاه‌ها تاكيد دارند و  در اين جهت بايد در جهت پويايي حركت هاي اجتماعي بسيار موفق و دقيق عمل شود .

   آيت الله مبلغي ،باتشريح پيامدهاي كرونا و پسا كرونا در جهان گفت :بيماري عامي به اسم كرونا جهان را در بر گرفته است و مرحله پسا كرونا مرحله اي بسيار حساس است و مقوله ي صحت و سلامت بايد بر روي ميزهاي مطالعاتي و پژوهشي باز تعريف شوند و جهان بايد به سمت باز تعريف سلامت برود .

   وي تصريح كرد :بحث دور شدن انسان از سلامت و صحت توسط انتشار ويروس كرونا تا مغز استخوان بشر ريشه دوانيده است و اين بيماري به نوبه خود تاثيري عميق خود را  بر همه  چيز  نهاده است و هيچ قلمروي نيست كه از تيررس كرونا دور مانده باشد بنحوي كه جهان را تحت شعاع خود قرار داده است .

   آيت الله مبلغي خاطر نشان كرد :پيامدهاي بعد از كرونا براي جهان فعلا مجهول و ناشناخته اندو اين بحث ها در آينده مركز توجه پژوهش ها آينده خواهند بود .

   عضو مجلس خبرگان رهبري در ادامه سخنان خود ارزش سلامت را در راستاي سيره علوي تشريح كرد و گفت :در بحث عزاداري ماه محرم و صفر مقام معظم رهبري مد ظله العالي عزاداري ها را منوط به رعايت شيوه نامه ها و پروتكل هاي بهداشتي دانستند و نگاه عميق رهبر معظم انقلاب كه با ظرافت بيان گرديد باعث فهم درست و شايسته اي درميان مردم و عزاداران حسيني شد

   و فضاي مناسبي را در جامعه براي تفهيم عزاداري در زمان شيوع ويروس كرونا در جامعه ايجاد كردند .

   حضرت آيت الله مبلغي در پايان اظهار داشت :مساعدت ها و تلاش هاي همه جانبه دكتر نيكبخت رئيس دانشگاه علوم پزشكي لرستان و جذب اعتبارات توسط ايشان قابل توجه بوده است و همه خريد تجهيزات كاربردي ايشان در دانشگاه هوشمندانه بوده است كه مانيز در راه تقويت اين راه تلاش خواهيم كرد ،چرا كه پزشكان و پرستاران و كادر بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشكي لرستان از ايثارگر ترين افراد جامعه اسلامي ايران هستند كه با تمام خستگي هايشان خستگي ناپذير ايستاده اند.

   ارسال به فيسبوك   ارسال به دنباله   ارسال به بالاترين   ارسال به كلوبدانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي، درماني استان

لرستان

تعداد بازدید: 23437546 آخرین به روزرسانی: 07 مهر 1399

 مقالات articles  2018  2017  2016  2015  2014 

سئوالات متداول
بيانيه حريم خصوصي
 بيانيه توافق سطح خدمات
راهبرد مشاركت دستگاه
IT
eprints
طراحي قالب

.

Page created in 17.126774072647 seconds.
memoryUsage : 7177Kb