دوشنبه،17 مرداد 1401 English

روابط عمومي

Lorestan
University of Medical Sciences

 
   
  • استفاده از مشوق هاي بيمه اي با اجراي طرح كارورزي
   كد خبر: 24155
   تاريخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۵/۱۵
   تعداد بازديد: 13

   استفاده از مشوق هاي بيمه اي با اجراي طرح كارورزي

   جلسه ي كميته كارآفريني و اشتغال دانشگاه علوم پزشكي لرستان با موضوع استفاده از ظرفيت هاي طرح كارورزي و مشوق هاي بيمه اي با حضور رئيس نظام پزشكي ، رئيس اداره كارآفريني اداره كار استان و مديران و كارشناسان حوزه ستادي دانشگاه ، صبح امروز در سالن اجتماعات حوزه رياست دانشگاه برگزار شد.
    بر اساس طرح كارورزي ؛ بخش خصوصي حوزه سلامت مي تواند فارغ‌التحصيلان حوزه سلامت را تا سه ماه بعنوان كارورز جذب نمايد و طي اين مدت وزارت كار ، كمك هزينه و بيمه مسئوليت مدني كارورزان را پرداخت مي كند .
    در صورت جذب كارورزان در واحد پذيرنده ، تا ۲۱ ماه سهم بيمه كارفرما توسط وزارت كار به سازمان تامين اجتماعي پرداخت مي شود .
    افرادي كه سابقه بيمه كمتر از ۳۶ ماه و سن كمتر از ۳۵ سال را دارند و هم اكنون در بخش خصوصي حوزه سلامت مشغول به كار هستند نيز  مي‌توانند از مزاياي اين طرح استفاده نمايند .
   در اين جلسه مقرر گرديد كه ميز خدمت دانشگاه ، افراد جوياي كار را در سامانه كارورزي ثبت نام نمايد تا در صورت نياز افراد جوياي كار از مزاياي استفاده از طرح كارورزي بهره مند شوند.
    رئيس سازمان نظام پزشكي استان لرستان و نمايندگان معاونت هاي غذا دارو و درمان دانشگاه ، نسبت به اطلاع رساني طرح كارورزي به واحد‌هاي پذيرنده ، قول مساعد دادند .
    در صورت لزوم ، دفتر كارآفريني دانشگاه نيز هماهنگي هاي لازم را انجام خواهد داد .
    دكتر علاء الدين شيخي رئيس نظام پزشكي استان در اين جلسه بيان داشت: حوزه ي سلامت ، پاك ترين حوزه اي است كه به معناي واقعي در آن اشتغال صورت مي گيرد زيرا وقتي يك پزشك مي خواهد يك منشي جذب كند ؛ فرد مورد نيازش حتما استخدام مي شود و بيمه اش هم به طور كامل پرداخت مي شود و يك استخدام صوري شكل نمي گيرد و در ديگر بخش هاي حوزه ي سلامت نيز اشتغال واقعي است و بر همين منوال صورت مي گيرد.
    در ادامه علي اسكندري رئيس كارآفريني اداره كار و امور اجتماعي استان به بيان مباحثي كاربردي در خصوص نحوه ي عقد قراردادهاي كارگري (طرح كارورزي ، طرح يارانه دستمزد و مشوق هاي بيمه اي) پرداخت و گفت: آشنايي با عناويني كه در حوزه ي كار و اشتغال وجود دارد ؛ راه را براي انعقاد كاري بهتر بين كارگر و كارفرما را فراهم مي كند .
    وي افزود: در طرح كارورزي كه يك طرح ۲۴ ماهه است و افراد بر حسب نوع تخصصي كه دارند در سامانه ثبت نام  شده و به كارگاه ها و شركت هاي مربوطه معرفي مي‌ شوند و بعد از اتمام طرح ، پيمانكار مختار است تا از بين اين نيروها ، كساني را كه توانايي كار كردن را دارند را استخدام نمايد.
    اسكندري افزود : طرح هاي تشويقي شامل كساني مي شود كه به درستي اين طرح را اجرا مي كنند و در زمان استفاده از طرح كارورزي مجدد ، كارفرما نبايد تعديل نيرو داشته باشد.

   ارسال به فيسبوك   ارسال به دنباله   ارسال به بالاترين   ارسال به كلوبدانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي، درماني استان

لرستان

تعداد بازدید: 26754874 آخرین به روزرسانی: 17 مرداد 1401

 مقالات articles  2018  2017  2016  2015  2014 

سئوالات متداول
بيانيه حريم خصوصي
 بيانيه توافق سطح خدمات
راهبرد مشاركت دستگاه
IT
eprints
طراحي قالب

.

Page created in 1.4759590625763 seconds.
memoryUsage : 6946Kb