دوشنبه،05 اسفند 1398 English

روابط عمومي

Lorestan
University of Medical Sciences


   
  • كميته هماهنگي هفته بدون دخانيات تشكيل جلسه داد.
   كد خبر: 1715
   تاريخ انتشار: ۱۳۸۹/۰۳/۰۴
   تعداد بازديد: 475

   كميته هماهنگي هفته بدون دخانيات تشكيل جلسه داد.

   ويدا خيرالهي كارشناس سوانح و حوادث معاونت بهداشتي گفت : هفته بدون دخانيات از چهارم خرداد هر سال آغاز و به مدت يك هفته ادامه دارد.خيرالهي در حاشيه اين جلسه در گفتگو با روابط عمومي معاونت از بي توجهي خانواده ها به مصرف قليان توسط نوجوانان گلايه كرد و افزود : اكثر خانواده ها متاسفانه نظارت درستي بر نوجوانان و جوانان خود ندارند و اين باعث مي شود كه جوانان به كشيدن قليان گرايش بيشتري پيدا كنند.

    وي تصريح كرد : اطلاع رساني خوب و صادقانه و محدود نمودن توليد و عرضه دخانيات مي تواند در كاهش گرايش جوانان به دخانيات موثر باشد . وي اضافه كرد برنامه ريزي مناسب براي كليه اوقات سال و استفاده از تجربيات بين المللي در راستاي كنترل مصرف دخانيات از ديگر راه هاي كاهش اين پديده شوم براي خانواده هاست.

   كارشناس سوانح و حوادث مركز بهداشت استان خاطر نشان ساخت در اين جلسه مصوب گرديد كه اداره كل بازرگاني استان ، شهرداري ها و ساير دستگاههاي ذيربط در زمينه صدور مجوز براي قهوه خانه هاي سنتي ، دكه ها و نظاير آنها ، تمهيدات لازم از قبيل : اخذ تعهد محضري مبني بر ممنوعيت قليان و ساير مواد دخاني در امكان عمومي مطابق قانون كشوري دخانيات و اجتناب از تهيه و عرضه قليان و سيگار براي مشتريان و در صورت برخورد با تخلف در اين خصوص ، لغو فوري پروانه كسب را معمول نمايند.

    ويدا خير الهي از ديگر برنامه هاي كه در اين هفته برگزار مي شود مي توان به كوهپيمايي ، مسابقات مختلف ورزشي از جمله دوچرخه سواري ، دو و ميداني و سوار كاري كه توسط اداره كل تربيت بدني استان انجام مي شود اشاره نمود.

    وي به كاربرد فرهنگ و هنر در خصوص كاهش مصرف دخانيات اشاره كرد و افزود: كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان در اين هفته اقدام به برگزاري كارگاه و مسابقه نقاشي و كاريكاتور در زمينه مضرات دخانيات در پارك ها و محله هاي پرتردد خواهد نمود.

    

    

   ارسال به فيسبوك   ارسال به دنباله   ارسال به بالاترين   ارسال به كلوبدانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي، درماني استان

لرستان

تعداد بازدید: 22287322 آخرین به روزرسانی: 05 اسفند 1398

 مقالات articles  2018  2017  2016  2015  2014 

سئوالات متداول
بيانيه حريم خصوصي
 بيانيه توافق سطح خدمات
راهبرد مشاركت دستگاه
IT
eprints
طراحي قالب

.

Page created in 0.49875116348267 seconds.
memoryUsage : 6780Kb